niedziela, 7 kwietnia 2013

"Jabłko" na scenie Teatru Nowego w Łodzi

Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska i Jan Jankowski - to aktorzy, których zobaczymy na scenie spektaklu "Jabłko", na podstawie tekstu Verna Thiessena. Przedstawienie, przeznaczone tylko dla widzów dorosłych, zobaczymy 11 kwietnia o godzinie 18 i 20.15 na scenie Teatru Nowego w Łodzi.
"Jabłko" to sztuka o miłości, zdradzie i umieraniu, opowiedziana niebanalnie, mądrze i poetycko.

Po piętnastu latach wspólnego życia małżeństwo Lyn (Małgorzata Foremniak) i Andy'ego (Jan Jankowski) przeżywa kryzys. Ona jest energiczną agentką od nieruchomości, on bezrobotnym nieudolnie poszukującym pracy. Mąż zaczyna zdradzać żonę ze spotkaną w parku studentką, Samanthą (Joanna Koroniewska). Wkrótce okazuje się, że Lyn zapada na nowotwór. Andy i jego kochanka opiekują się Lyn aż do jej śmierci. Kiedy następuje kres życia Lyn, Andy zdaje sobie sprawę, że była jego jedyną miłością i nie chce już rozpoczynać nowego życia z Samanthą.

"Jabłko" opowieść o małżeńskim trójkącie, to pretekst do poruszenia ważnych problemów w życiu każdego, dorosłego człowieka: od braku więzi między małżonkami i chęci młodych ludzi, którzy pragną żyć bez zobowiązań, po walkę z ciężką, śmiertelną chorobą. To wszystko sprowadza się do próby odnalezienia odpowiedzi na pytania: Czym jest miłość? Namiętność? Człowieczeństwo? To opowieść o sile prawdziwego uczucia, dojrzałej miłości, o skomplikowanej naturze ludzkich zachowań i wzajemnych relacji.
Bilety na spektakl, w reżyserii i do scenografii Tomasza Dutkiewicza, kosztują 80, 100 i 120 zł.