sobota, 10 listopada 2012

GREEN HORIZON. RONDO SOLIDARNOŚCI.


Green Horizon -budynek firmy Infosys budowany przez Skanska. Projekt: Medusa Group. Łódź, Rondo Solidarności.

Infosys stopniowo przeprowadza się do nowej siedziby przy rondzie Solidarności. Firma Skanska kończy budowę zespołu budynków o nazwie Green Horizon.
Infosys BPO Poland jest spółką Infosys BPO Ltd. – indyjskiego giganta na międzynarodowym rynku usług outsourcingowych. Firma dostarcza innowacyjne usługi outsourcingowe w 18 centrach na całym świecie, zlokalizowanych w Indiach, Polsce, Czechach, USA, Australii, Meksyku, Brazylii, Chinach oraz na Filipinach. Infosys BPO zatrudnia łącznie ponad 19 800 pracowników.
Infosys posiada swoje biura także przy alei Piłsudskiego i przy ulicy Piramowicza.


Indyjski gigant branży BPO wynajął kolejne powierzchnie w biurowcu powstającym przy rondzie Solidarności. Zajmie prawie cały budynek, dlatego Skanska rozpoczyna budowę drugiego budynku w projekcie Green Horizon.
To jeden z największych projektów tego typu w Łodzi obok University Business Park przy al. Kościuszki. Jego budowa rozpoczęła się w drugim kwartale zeszłego roku.
W kwietniu 2011 roku firma podpisała umowę z Infosys BPO Poland. Firmie zrobiło się ciasno w dotychczasowej siedzibie przy al. Piłsudskiego i wynajął przy rodzie Solidarności 11,5 tysięcy m kwadratowych. Na początku roku firmy podpisały kolejną umowę i Infosys zajmie w sumie 15 tysięcy m kwadratowych biurowej powierzchni.
fot: Monika Czechowicz