piątek, 20 grudnia 2013

Tatuaż jak komiks. Łódzki artysta Marian Gogut podbija Europę.Marian Gogut z Łodzi jest uznawany za jednego z najzdolniejszych tatuażystów w Europie. Ciekawe, wyraziste rysunki, pewna "kreska" i staranność wykonania sprawiają, że artystę chętnie zapraszają zagraniczne studia. Niedawno wrócił  z Aberdeen w Szkocji, w planach ma już kolejny wyjazd, do Lillehammer w Norwegii.
 Praca na sesjach wyjazdowych jest bardzo wyczerpująca, zdarza się, że spędzam w studiu nawet kilkanaście godzin - opowiada. - W tym czasie "rysuję" na ciałach dwóch, czasem trzech osób.Swą przygodę z tatuażem Marian Gogut rozpoczął kilka lat temu. 
- Zawsze interesowałem się rysunkiem i tatuażami, więc po studiach ekonomicznych postanowiłem zająć się tym poważnie - wspomina. - Cztery lata temu otworzyłem studio w rodzinnym Szczecinie, a ponad rok temu zamieszkałem w Łodzi.


Wśród wzorów wykonanych przez tatuażystę na ciałach łodzian dominują motywy komiksowe: mniejsze i większe rysunki, nawet w 50 kolorach. Na zamówienie wykonuje też portrety i ciągle popularne wzory geometryczne, tzw. tribale.

Strona :

Marian Gogut jest też znakomitym bębniarzem:

Krzysztof Krajewski, Leszek Wiszniewski i Marian Gogut (fot. z zasobów internetu).