poniedziałek, 9 czerwca 2014

FESTIWAL CZTERECH KULTUR i ... ToyTV

 W piątek (6 czerwca) zaczął się Festiwal Łódź Czterech Kultur. Atrakcjami pierwszego weekendu był koncert Matthew Herberta, który skomponował utwór z dźwięków nagranych przez łodzian, oraz występ Cyrku Czterech Kultur i rosyjskiego zespołu teatralno-cyrkowego Licedei.
To druga edycja Łodzi Czterech Kultur, za którą stoi Zbigniew Brzoza - reżyser teatralny, wykładowca Szkoły Filmowej, kilka lat temu dyrektor Teatru Nowego - starający się realizować wizję festiwalu ściśle związanego z miastem. To dlatego wiele wydarzeń jest organizowanych w podwórkach i na ulicach, a część z nich to coś innego niż tradycyjnie rozumiana "czysta sztuka".

Dokładny plan wszystkich łódzkich imprez w ramach festiwalu znajdziesz tutaj:  www.4kultury.pl . Baedeker zatrzymał się dłużej przy ulicy Wschodniej 51...
Dzisiaj o godzinie 13 w nieczynnym jeszcze kilka dni temu sklepie przy ulicy Wschodniej 51 zaczął się wernisaż nietypowej wystawy. 
Autorami prac są zamieszkałe w pobliżu dzieci, które za przygotowane dzieła sztuki otrzymają markowe jeansy. Kuratorem projektu jest Leszek Karczewski - autor programów edukacyjnych Muzeum Sztuki.
Wystawa została zorganizowana w ramach Festiwalu Czterech Kultur.


Szczegóły na www.4kultury.pl . 

fot. Monika Czechowicz