wtorek, 15 września 2015

Mural na łódzkiej „Wieży Babel”Mural pojawił się na południowej ścianie Domu Studenta nr 14 Uniwersytetu Łódzkiego przy ulicy Matejki 21/23 (od strony Parku im. Jana Matejki). Wśród studentów budynek nazywany jest "Wieżą Babel", gdyż zamieszkują go w większości zagraniczni studenci uczelni. Malowidło nawiązuje do charakteru miejsca, w którym powstało, jego motywem przewodnim jest różnorodność kulturowa.


Projekt malowidła ma podkreślać różnorodność i multikulturowość tego miejsca, nowy mural przedstawia biblijną wieżę w wydaniu „rysunkowym”.


Mural wykonała młoda artystka pochodząca z Hong-Kongu, występująca pod pseudonimem Messy Desk (Mei Yan Jane Lee). Do Łodzi zaprosili ją przedstawiciele Fundacji Urban Forms, którzy odpowiadają za rozwój street art'u w naszym mieście.


Praca Messy Desk utrzymana jest w bardzo ciepłym i pogodnym klimacie. Aż roi się na niej od barwnych i zabawnych ludzików i zwierzątek wyglądających jak z dziecięcych rysunków czy popularnych kreskówek.

Projekt jest współfinansowany ze środków Uniwersytetu Łódzkiego. 

Inne prace artystki na stronie: http://www.meimeilee.com/


Zdjęcia wykonane w trakcie pracy nad muralem możesz obejrzeć na stronie FB: https://www.facebook.com/patterncity
To pierwszy mural z ośmiu, które powstaną w 2015 roku w ramach Galerii Urban Forms. Prezentuje się bardzo okazale, to prawdziwa Wieża Babel…


Oficjalna prezentacja malowidła odbyła się podczas festiwalu murali, który organizowany jest m.in przez Fundację Urban Forms.
Tegoroczny festiwal Galeria Urban Forms to również warsztaty, wycieczki, i pikniki przy odsłanianych muralach. Impreza zmienia nazwę na festiwal sztuki miejskiej "Energia Miasta".


Festiwal Energia Miasta to kontynuacja Festiwalu Galeria Urban Forms.
Impreza poświęcona muralom i nie tylko rozpoczęła  się 9 września i potrwa do października.

 
Gotowy mural autorstwa Messy Desk na ścianie "Wieży Babel" - ukończony został 20 września 2015 roku.

Fot. Monika Czechowicz

Zobacz jeszcze:
ŁÓDZKIE MURALE
ŁÓDZKIE MURALE I ICH TWÓRCY