wtorek, 8 września 2015

MURAL PRZY ULICY NARUTOWICZA 136.


Proembrion – „HEXUBERANCES”.


Autorem tego malowidła  jest Krzysztof Syruć. Jest to już druga praca tego artysty w naszym mieście. Przy ulicy Orlej, na bocznej ścianie Galerii Łódzkiej możemy podziwiać mural jego autorstwa powstały w ramach festiwalu Urban Forms w 2013 roku (zobacz TUTAJ).
Przy wspólpracy z innymi twórcami polskiego street artu (TONE, SEPE, CHAZME, CEKAS) stworzył również wielkoformatowy mural przy ulicy Morcinka 2 (zobacz TUTAJ).
Krzysztof Syruć to jeden z trzech najlepszych abstrakcjonistów wielkoformatowych w Polsce. Artysta często pracuje pod pseudonimem Proembrion, w środowisku uchodzi za geniusza matematycznego. Nic więc dziwnego, że specjalizuje się w grafice parametrycznej i abstrakcyjnym street arcie.
Krzysztof „Proembrion” Syruć:
Mural, który namalowałem w Łodzi kontynuuje moje matematyczne podejście do streetartu. Pomogł mi on zmaterializować moje Sekwencje Kolorów Exuberant ułożone według wspólnych kanałów na tesselacji z sześciokątów. Jest tam również serce RGB, z którego pochodzą wszystkie kolory. Mogłem dużo bawić się formą, ponieważ malowałem jak zwykle bez szkicu.


Krzysztof Syruć (rocznik 1984),  absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Twórca abstrakcyjnego graffiti/streetartu, grafiki parametrycznej, przestrzennych instalacji, rysunków. Interesuje się naturą i matematyką oraz koncepcjami wykorzystania technologii Augmented Reality.

Mural 'Hexuberances'.
Centrum Komputerowe ZETO, ulica Narutowicza 136. Łódź.
Fot. Monika Czechowicz