piątek, 17 kwietnia 2015

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na recital Joanny Woś


Teatr Wielki w Łodzi zaprasza 25 kwietnia o godz 20.00 na recital Joanny Woś - światowej sławy śpiewaczki na co dzień związanej z łódzką sceną operową, obdarzonej unikalnym sopranem koloraturowym, o niezwykle szerokiej skali.
Solistka zaprezentuje słynne arie z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz księcia Józefa Michała Poniatowskiego.

Joanna Woś wykonuje arię "Al pensier del mio tesor..." z opery Józefa Michała Poniatowskiego, Łódź 2013.
źródło: YouTube.pl

Joanna Woś, polska śpiewaczka (sopran koloraturowy) specjalizująca się w partiach operowych okresu włoskiego belcanta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi  w klasie prof. Jadwigi Pietraszkiewicz. Uczestniczka i laureatka najważniejszych konkursów wokalnych w Polsce i Europie. Jest wielokrotną laureatką nagród krytyków muzycznych. 
W 1986 otrzymała I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Bilbao. W tym samym roku została zaangażowana jako solistka do Teatru Wielkiego w Łodzi po debiucie na jego scenie tytułową partią w Łucji z Lammermoor Gaetana Donizettiego. Współpracuje z Operą Narodową, Operetką Krakowską, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Bałtycką, Filharmonią Narodową i Filharmonią Krakowską. Występowała m.in. w Alte Oper Frankfurt, Deutsche Oper Berlin, Auditorium w Rzymie, Centrum Galiny Wiszniewskiej w Moskwie, Operze Narodowej w Wilnie, Operze Narodowej w Zagrzebiu, Nowosybirskim Teatrze Opery i Baletu oraz innych scenach operowych i salach koncertowych na całym świecie. W 2008 nagrała recital arii z 18 oper Księcia Józefa Michała Poniatowskiego. W kwietniu 2010 roku wykonała III symfonię Henryka Mikołaja Góreckiego z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną w Royal Festival Hall w Londynie. W kwietniu 2013 Teatr Wielki w Łodzi wystawił pierwszy raz – specjalnie dla niej – operę Gaetano Donizettiego - Anna Bolena.
Joanna Woś dysponuje nieskazitelnie czystym intonacyjnie głosem o bardzo szerokiej skali (sięgającej swobodnie F trzykreślnego), pozwalającym artystce brawurowo wykonywać nawet najtrudniejsze partie koloraturowe, zachowując przy tym wyjątkowe brzmienie i finezyjny styl bel canto.

Joanna Woś w Traviacie Giuseppe Verdiego, Warszawa 2010.
źródło: YouTube.pl

Strona o artystce na stronie Teatru Wielkiego w Łodzi:

 
Giuseppe Verdi, Rigoletto. Opera Krakowska 2004.
źródło: YouTube.pl

Zapraszam na www.operalodz.com

Kasy biletowe czynne:
od poniedziałku do soboty: 12.00 - 19:00
niedziele i święta (gdy grane jest przedstawienie): 15.00 - 19.00
tel. 42 633 77 77

Biuro Obsługi Widzów:
od poniedziałku do piątku: 8.00 - 16.00
telefon: 42 633 31 86
widz@teatr-wielki.lodz.pl

Foto:
Monika Czechowicz

źródła:
Newsletter Teatr Wielki
Wilkipedia.pl
YouTube.pl