wtorek, 13 maja 2014

Art_Inkubator otwarty


Przy ulicy Tymienieckiego 3 Fabryka Sztuki otworzyła w odnowionych fabrykach Karola Scheiblera Art_Inkubator. Będą się tu wykluwały (miejmy nadzieję) kreatywne firmy, które dostaną wsparcie w pierwszych dwóch latach działalności.


W piątek, 9 maja goście mogli obejrzeć "Muzg" - spektakl teatru Chorea, który ma przy ulicy Tymienieckiego 3 profesjonalną scenę z widownią na 220 miejsc. W sobotę, 10 maja Chorea zaśpiewała tam Pieśni Antyczne, a w niedzielę wystawiła "Brzydala".


W środę rozpoczną się warsztaty, każdy znajdzie coś dla siebie - od nauki pisania pierwszego biznesplanu, przez pracę z publicznością, po działania promocyjne prowadzone przez ekspertów. 


Tego samego dnia (14 maja) o godz. 19.00 wystąpi grupa Kijo ze spektaklem "Spokojnie... inni mają gorzej" (rezerwacje biletów na stronie Art_Inkubatora).


Zmodernizowane budynki można przez wszystkie dni otwarcia (do 18 maja) zwiedzać w godzinach 10-21, a także obejrzeć w ich wnętrzach dwie wystawy: Legendy Volkera Hinza i zbiorową Polish Job, prezentującą współczesne polskie wzornictwo.

VOLKER HINZ:


POLISH JOB:

W piątek, 16 maja o godz. 21.00 wystąpi Iza Lach, a w sobotę (17 maja), czyli w ostatni dzień otwarcia, Art_Inkubator włączy się w obchody Nocy Muzeów. Zorganizuje również koncert MikMusik - Zamilska/Wilhelm Bras/Czarny Latawiec/Kucharczyk (17 maja, godz. 21.00).


Art_Inkubator to wyjątkowe w skali Europy połączenie inkubatora przedsiębiorczości z centrum artystycznym.


Fabryka Sztuki wybrała w konkursie 25 osób, które być może jako pierwsze wyklują swoje biznesy przy ulicy Tymienieckiego. Początkujący przedsiębiorcy dostaną także wsparcie merytoryczne, od szkoleń i warsztatów, po pomoc fachowców z różnych dziedzin, na przykład promocji czy prawa.


W kalendarzu wydarzeń dawne magazyny Scheiblera mają już dwie duże imprezy. W czerwcu zostanie zorganizowany w nich Fotofestiwal, a jesienią Festiwal Designu.


Codziennością w Art_Inkubatorze będą szkolenia i warsztaty dla przedsiębiorców, a także osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.


Szczegółowe informacje o otwarciu Art_Inkubatora dostępne są na stronie:
www.artinkubator.com


źródło:
Aleksandra Hac. cjg.gazeta.pl  
Przeczytaj jeszcze:
KAROL WILHELM SCHEIBLER - z Monschau, przez Ozorków... do Łodzi

fot. Monika Czechowicz