wtorek, 26 czerwca 2012

"PARADOKS" - W ŁODZI POWSTAJE NOWY SERIAL TELEWIZYJNY

Jesienną program drugi TVP wyemituje serial sensacyjno-kryminalny pt. "Paradoks". Zdjęcia do nowego serialu powstają w Łodzi. "Paradoks" reżyseruje Greg Zgliński, autorem pomysłu i scenariusza jest Igor Brejdygant. Obydwaj są absolwentami PWSFTviT w Łodzi.
Główną rolę inspektora Marka Kaszowskiego zagra Bogusław Linda.
W poniedziałek padł w Łodzi pierwszy klaps. Głównym bohaterem "Paradoksu" jest inspektor Marek Kaszowski, który w pracy kieruje się bardziej osobistym poczuciem sprawiedliwości, niż przepisami prawa. W tej roli zobaczymy Bogusława Lindę. Partnerować mu będzie Anna Grycewicz, która wcieli się w postać Joanny Majewskiej, komisarz z Biura Spraw Wewnętrznych, przysłanej do komendy w celu skontrolowania dawnych, kontrowersyjnych spraw Kaszowskiego i przyjrzenia się jego pracy.
W łódzkich halach przy ulicy Łąkowej wybudowano scenografię, która będzie "odgrywać" rolę wnętrz Komendy Głównej Policji, w której pracują główni bohaterowie. Łódź nie zagra zatem samej siebie, a prawdopodobnie anonimowe duże miasto. Plenerowe zdjęcia będą realizowane w ścisłym centrum.
Zakończenie zdjęć zaplanowano na koniec września. Producentem wykonawczym jest Opus Film, który zrealizuje zdjęcia dla TVP.

opracowane na podstawie Dziennika Łódzkiego