sobota, 1 grudnia 2018

OGRODOWA Office


Budynek biurowy Ogrodowa 8 Office - położony jest na skrzyżowaniu ulicy Ogrodowej i Zachodniej, w bliskiej odległości do najważniejszych miejsc publicznych takich jak Manufaktura, ulica Piotrkowska, Pałac Izraela Poznańskiego i hotelu Andel’s.Dostępna powierzchnia do wynajęcia wynosi w całości około 25 tysięcy metrów kwadratowych. Ponadto w budynku znajdują się miejsca przeznaczone na lokale handlowe i usługowe, które zajmują prawie 4 tysiące m kwadratowych. Na podziemnych kondygnacjach budynku znajduje się 326 miejsc parkingowych.

Konstrukcja zakłada dwie bryły składające się z pięciu oraz sześciu kondygnacji naziemnych. Nawiązanie do dawnej zabudowy ma swe odzwierciedlenie w szerokości fasad i wysokości budynku.


W pełni przeszklonej elewacji budynku odbija się położony po skosie pałac Poznańskiego. Do charakterystycznych dla Łodzi podwórek wewnątrz kamienic nawiązuje pasaż usługo-handlowy, gdzie zapewne już wkrótce pojawią się z kawiarnie i restauracje. 


Obiekt został zaprojektowany z poszanowaniem dla istniejącej już okolicznej zabudowy, a jednocześnie z uwzględnieniem najwyższego standardu jakości i z myślą o wykorzystaniu najnowocześniejszych dostępnych technologii. Ogrodowa 8 Office to połączenie estetycznych walorów architektury i funkcjonalnych rozwiązań przestrzennych. W budynku zastosowano też szereg tzw. „zielonych rozwiązań” umożliwiających m.in. efektywne wykorzystanie energii. Obiekt Ogrodowa 8 Office będzie ubiegał się o certyfikat BREEAM przyznawany budynkom, w którym nowoczesność i najwyższy komfort idą w parze z troską o środowisko naturalne.
 


Inwestorem budynku jest Warimpex, wiodąca firma na rynku nieruchomości, działająca na terenie centralnej i wschodniej Europy, laureatka wielu branżowych nagród.
Wartość zrealizowanych projektów firmy Warimpex liczy ponad 1 milion euro (w tym realizacja 15 luksusowych hoteli i 5 budynków biurowych).

Źródła:
lodz.wyborcza.pl

Fot. Monika Czechowicz