poniedziałek, 21 listopada 2016

UNTAY ...i jego babcia Anuszka, łodzianka.Na zaproszenie Fundacji Urban Forms do Łodzi przyjechało troje artystów z Izraela. Młodzi streetartowcy Nitzan Mintz, Dede i Untay odnieśli się do historii miejsc, w których pracowali.

Ten obraz należy do Untaya. Artysta namalował na ścianie portret swojej babci Anuszki, kobiety urodzonej przed wojną w Łodzi.


Boaz Boki czyli UNTAY, artysta plastyk mieszkający w Tel Awiwie - absolwent (2010, z wyróżnieniem ) Holon Institute of Technology, na wydziale komunikacji wizualnej, aktywny głównie w alternatywnym nurcie izraelskiej sceny artystycznej.


UNTAY wykorzystuje w swojej pracy różnorodne media, inspiruje go muzyka, malarstwo ekspresjonistyczne Egona Schiele i Gustawa Klimta, a także środowisko naturalne, w którym żyjemy. Działa w różnych dziedzinach: street art’u i graffiti, współczesnej ilustracji i projektowania, sceny grunge.


Jego prace są jak kolorowe karty, które tworzą wciąż powstający ilustrowany pamiętnik, który rozwija się z czasem i składa się przede wszystkim z osobistych doświadczeń. Niektóre z tych barwnych kart są bardzo osobiste, autobiograficzne, inne nawiązują do doświadczeń ludzi i miejsc, w których powstają prace artysty.


Prace UNTAYA najczęściej są figuratywne, pojawiają się na ulicach i w studiu, artysta wykorzystuje różnorodne techniki - ołówki, akryle, farby w aerozolu, akwarele i wiele innych, które łączy ze sobą i z wielką wrażliwością wykorzystuje ich właściwości.
Od 2014 roku, UNTAYA wraz z innymi artystami dzieli duże studio na południu Tel Avivu, gdzie pracuje i promuje swoje pomysły i marzenia.Mural można oglądać w Łodzi, na ścianie kamienicy przy ulicy Młynarskiej 15.
Strona artysty: http://www.untayart.com/

Fot. Monika Czechowicz 

Zobacz jeszcze:
ŁÓDZKIE MURALE I ICH TWÓRCY
ŁÓDZKIE MURALE