sobota, 15 czerwca 2019

Hotel Puro i… Miska.

Hotel Puro, Łódź. 


Nowoczesny obiekt zbudowany został na rogu ulicy Ogrodowej i Zachodniej. 


W budynku znajduje się 130 pokoi w tym siedem apartamentów. 


Hotele sieci Puro charakteryzują się ciekawym designem, zarówno elewacji jak i we wnętrzach. Bryła łódzkiego hotelu zaprojektowana została przez biuro architektoniczne ASW, a wnętrza przez studio Superfutures. 


Nie zabrakło elementów w stylu retro, jest też przeznaczone dla gości hotelowych kino Paradiso.


W hotelu Puro znajdzie się też kilka miejsc, z których korzystać mogą też łodzianie bez meldowania się w hotelu.


Na parterze pojawiła się restauracja Miska Gastro Bowls, w której wszystkie dania podawane są w miskach. Znajdziemy w niej potrawy inspirowane kuchnią tajską. 


Miska Gastro Bowls

Gdybym mogła, wszystko jadłabym z bowla” – mówi mistrzyni kuchni Nigella Lawson. I nie sposób nie przyznać jej racji. Szef kuchni restauracji Miska Gastro Bowls zna się na nich lepiej niż ktokolwiek inny. Wie też, że w bowlach najlepiej sprawdzają się dania kuchni azjatyckiej. I to właśnie orientalnych smaków inspirowanych sztuka kulinarną Tajlandii spróbujecie w Misce.

W menu znalazły się cztery rodzaje bowli, które różnią się wielkością: miski z sałatami, miski z zupami, większe miski jako dania główne, a także miski pasty.

Zdrowe i organiczne przekąski można kupić w barze BIOtiful healthy Snack Lab. Znajdziemy tu wybór naparów, herbat, zdrowych napojów i wyciskanych soków. W BIOtiful jest duży stół komunalny przeznaczony do pracy biurowej.


Na ostatnim piętrze hotelu otwiera się Spirit Bar z widokiem na miasto i tarasem. Dostaniemy tam m.in. alkohole, bar czynny jest od godziny 17 do 1 w nocy.


Na zakończenie uwaga, dla mnie bardzo ważna i zawsze przeze mnie podkreślana: notka nie jest sponsorowana, a wszystkie pyszności, które widzicie na zdjęciach baedeker z własnej woli najpierw sfotografował, a potem… zjadł. Mniam!😋


Źródła:
Dziennik Łódzki https://dzienniklodzki.pl
PURO ŁÓDŹ https://purohotel.pl

Fot. Monika Czechowicz