czwartek, 10 stycznia 2013

ŁÓDŹ. FESTIWAL MONODRAMU

Już dzisiaj początek Festiwalu Monodramu.
Sześć przedstawień, sześciu aktorów i sześć teatralnych opowieści - znalazło się w programie trzeciej edycji Festiwalu Monodramu "MONOwMANU", który rozpocznie się dzisiaj w Teatrze Małym w Łodzi.
Organizatorzy imprezy przypominają, że ma ona formułę konkursu, w którym mają prawo brać udział zawodowi aktorzy.

"To spotkanie mające na celu kultywowanie polskiego języka, warsztatowej sprawności aktora oraz wnikliwego poszukiwania dowodów poprzez dbałość o sens wypowiedzi na temat istnienia świata i wypełniającej ten świat ludzkiej wyobraźni"  
W tym roku na deskach Teatru Małego wystąpi sześciu aktorów. Co wieczór publiczność będzie mogła obejrzeć dwa spektakle: o 18:15 i 20:15. Zwycięzca imprezy otrzyma Grand Prix Festiwalu; swoją nagrodę przyzna również publiczność.

Festiwal zainauguruje dzisiaj monodram "Jak to było naprawdę" według Antoniego Słonimskiego w wykonaniu Wojciecha Skibińskiego. Aktor w trakcie swojej kariery wiązał się z wieloma teatrami, głównie warszawskimi. Również w czwartek wystąpi Sławomir Pacek z Teatru Powszechnego w Warszawie. Wcieli  
się on w rolę męża w spektaklu "Facet mojej żony".


Wojciech Skibiński w "Jak to było naprawdę" 

W piątkowym programie zaprezentują się Anna Wojnarowska i Piotr Kondrat. "Ismena, nieopisana siostra" - to spektakl-zwierzenie, w którym widzowie poznają dziewczynę pragnącą wyrazić swoje uczucia.

Anna Wojnarowska w "Ismenie, nieopisanej siostrze"

Drugą propozycją dla widzów będzie monodram "Shylock, czyli najciekawsza część Kupca weneckiego" w wykonaniu Piotra Kondrata.

shylock4.jpg
Monodram w wykonaniu Piotra Kondrata „Shylock” wg „Kupca weneckiego” Williama Szekspira

W sobotę - w ostatni dzień festiwalu - widzowie obejrzą "Trzy rozmowy z Panem Herbertem", które "przeprowadzi" Witold Kopeć. Aktor ma na swoim koncie ponad 100 ról filmowych, teatralnych i radiowych.

Witold Kopeć w "Trzech rozmowach z Panem Herbertem"

Później widzowie wysłuchają "Josela Rakowera rozmowy z Bogiem". Na deskach teatru pojawi się Sławomir Holland z warszawskiego Teatru Ateneum.
Sławomir Holland


Imprezę zakończy mini recital wokalistki jazzowej - Małgorzaty Hutek.