środa, 5 października 2016

Głodny baedeker i Jaffa - hummus & other stories…


Jaffa, niepozorna knajpka przy OFF Piotrkowska.


Łodzianie, którzy nie przepadają za mięsiwem, lub są znudzeni tym co dotąd jedli – powinni tutaj zajrzeć. Już od wejścia wita przepyszny zapach kamunu ( kuminu czy po prosu kminu rzymskiego) i innych ziół i przypraw.


Bardzo dobre wegańskie jedzenie  - menu opiera się na tradycjach orientalnych - żydowskich i arabskich.
Niektóre dania trudno było mi rozszyfrować, ale okazało się, że przed zamówieniem mogę spróbować tego czy owego sosu…


Zmówiłam falafel z kimchi, grzybami leśnymi (tego dnia były kurki) i sosem o jakieś egzotycznej nazwie, którą niestety zapomniałam, ale.... może zajrzycie tu i sprawdzicie sami, wybór wegetariańskich pyszności jest naprawdę duży.


Bardzo smaczne, zabawnie podane i…. bardzo duże danie. Niestety nie udało mi się wszystkiego zjeść, można by nakarmić tą porcją jeszcze ze dwie wygłodniałe łodzianki!


Chciał mi pomóc łódzki gołąbek… ale nie podzieliłam się z nim. Nie wiem, czy zniósłby taką ilość aromatycznych przypraw.


Od września można tu zamówić hummus lub pitę online na konkretną godzinę i zgłosić się po odbiór.
Jaffa zachęca do składania zamówień przez aplikację cheefo, którą można pobrać na urządzenia mobilne ze strony cheefo.com


Polecam  i zachęcam do odwiedzenia Jaffy. Przy okazji informacja dla łodzian: to nie jest notka z „lokowaniem produktu”. Głodny baedeker wstąpił tu przypadkowo i zupełnie prywatnie objadł się z przyjemnością i apetytem…Adres: Piotrkowska 138/140, 90-422 Łódź
Telefon: 792 366 013
Oficjalna strona na FB: 
Fot. Monika Czechowicz