poniedziałek, 17 lutego 2014

Łódź też jest "Happy"!

Łódź jest kolejnym miastem, w którym powstał teledysk do letniego przeboju Pharrella Williamsa. W klipie wystąpiło prawie 120 osób.


Jakie to miłe: na wideo widzę nie tylko (oczywiście) znajome miejsca, ale też znajomych łodzian, i nie mam tu na myśli tych znanych...

Lokalne wersje "Happy" nakręcono już m.in. w Australii, Belgii, Francji czy Danii. W Polsce w rytm przeboju tańczyli już mieszkańcy Krakowa i Poznania. Teraz czas na Łódź.
Za realizację łódzkiego teledysku odpowiadają Aleksandra Kapka i Jakub Woźniak, absolwenci łódzkiej filmówki.
Chętni do zagrania w klipie mogli zgłaszać się za pośrednictwem Facebooka. Zainteresowanie przekroczyło najśmielsze oczekiwania organizatorów. - W niecałe trzy dni dostaliśmy ponad 400 zgłoszeń - mówi Jakub Woźniak. - Nie sposób było zaprosić wszystkich do projektu. Udało nam się nakręcić ujęcia ze 120 osobami.
Zdjęcia do łódzkiego "Happy" kręcono m.in. na Dworcu Łódź Kaliska, w Manufakturze, na placu Wolności i w OFF Piotrkowska. Do 14 stycznia realizatorzy nakręcili aż 55 gigabajtów materiału wideo.

W klipie wzięła udział także prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska, która zaprezentowała swoje umiejętności taneczne na dziedzińcu Urzędu Miasta.