sobota, 7 grudnia 2013

Łódź: Jelonek w Dekompresji.


W Mikołajkowy wieczór baedeker wybrał się do łódzkiego klubu Dekompresja, gdzie zagrał muzyk i instrumentalista Michał Jelonek.
I… spędził baedeker wieczór przy niesamowitym dźwięku jelonkowych skrzypiec… Do jednych przychodzi Mikołaj, a do innych... Jelonek!  
Jako support przed koncertem gwiazdy wystąpiła  łódzka grupa Alegoria:


Baedeker trzyma kciuki za Alegorię - dobre brzmienie, fantastyczna energia!Strona łódzkiej grupy:
http://www.alegoria.w8w.pl/

Alegoria. "Furia" 2010.


W czasie koncertu Michała Jelonka baedeker usłyszał autorskie kompozycje, a także covery muzyki klasycznej oraz znanych utworów takich jak “Daddy Cool" grupy Boney M, “Breaking The Law" Judas Priest czy “Voodoo Child" Jimi'ego Hendrixa.
Podczas występów nie zabrakło spontanicznej "bieganiny", "chorych" choreografii, punkowego "gibania się", scenicznych fajerwerków i demonicznych atrakcji... ale uwierzcie, że najwięcej było dobrej muzyki!
Były też mroczne niespodzianki … najbardziej demonicznie objawił się Jelonek jako świąteczny jelonek……. i Święty Mikołaj:

Były mikołajkowe prezenty dla łódzkich fanów.A baedeker najbardziej był zachwycony, gdy zobaczył szaloną łódzką młodzież tańczącą pogo do… Vivaldiego!


Jak mówi Jelonek:
- Zapowiadam Wam bynajmniej tradycyjnie młynek zadymek, w pogo nieubogo, ściankę ocierankę, git petardy i mroczne śmichy chichy, wjesjoło hyśtawkę emocy, zwężowanego konika i za-kucanie porządku, za przeproszeniem, publicznego... a także skrzypienie na skrzypcach, bębnienie na bębnach, gitarzenie na gitarach, ocieranie się o ściany i towarzyszy (szyszki) zabawy, patrzenie sobie w oczęta, bez mrugania!!! oraz niestabilną psychikę i twarde sutki prowadzącego! ...i jeszcze trzy wykrzykniki dorzucę, a co... !!!...i dwukropek z nawiasikiem :) Takżeeee... kąsajcie nawiew zamroczne Książniczki i rozdrapieżni Książnięta!.... i zapowiadajcie przybycie swe drogą kupna biletu tegoż... tudzież dwóch biletów (jeden zapasowy żeby był na wszelki wypadeczek, jakby pierwszy się zagubił lub w praniu rozciągnął...czy jakoś tak natomiast) Przesyłam Wsjem Mroczne Buziaczki Mysiaczki Pysiaczki!Jelonek to instrumentalny projekt skrzypka Michała Jelonka, łączący klasykę z rockowym brzmieniem znanego z zespołów Hunter i ODN.
Michał Jelonek to wszechstronny artysta, który do perfekcji doprowadził grę na skrzypcach, a świadczą o tym wypełnione do ostatniego miejsca sale koncertowe.
30 albumów współautorskich i ponad 50 gościnnych (muzyka klasyczna, pop, r’n’b, folk, rock i metal) to dorobek Jelonka.Notka baedekerowo-jelonkowa:
Michał "Jelonek" :
polski kompozytor, skrzypek i muzyk sesyjny. Członek zespołów Hunter i Orkiestra Dni Naszych. Były członek kieleckiej grupy Ankh. Nagrał płyty zawierające muzykę poważną, pop, folk, rock, metal, hard rock.
Autor muzyki do reklam, m.in. Funduszu Emerytalnego Skarbiec. Nagrał kinową czołówkę dla filmów BestFilm oraz Monolight, oraz muzykę do filmu Na jelenie Renaty Borowczak.
Laureat licznych konkursów i festiwali, m.in. Złotego Bączka, czy Jarocin 93. Najlepszy instrumentalista polski według magazynu Tylko Rock (1993), "Rock 94" Siedlce. Rekordzista wśród laureatów Złotego Bączka - statuetki przyznawanej za najlepszy koncert odbywający się podczas Przystanku Woodstock. Nagrodę zdobył czterokrotnie: w latach 1995 i 1996 jako członek zespołu Ankh, w 2004 roku (wspólnie z zespołem Hunter) oraz, solowo, w roku 2010.
W 1990 obronił dyplom w klasie skrzypiec Andrzeja Zuzańskiego w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Podsumowaniem tego był koncert skrzypcowy D-dur Ludwiga van Beethovena wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kieleckiej. Od tego czasu aż do 1993 roku współpracował z tą orkiestrą, z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Kieleckiej, oraz z kwintetem smyczkowym Collegium Musicum.
Od początku lat 90. w. pracuje jako muzyk sesyjny, nagrywał z takimi wykonawcami jak: Spooko, Closterkeller, De Press, Firebirds, Grejfrut, Kasa,Lizar, Łzy, Mafia, Maybe-b, Perfect, Szwagierkolaska, Teatr Kobiet, Tosteer, T-raperzy znad Wisły, Wilki, Maryla Rodowicz, Ilona Sojda, Wojciech Gąssowski, Stan Borys.
W 2002 roku Michał Jelonek nawiązał współpracę z formacją Hunter. Wraz z zespołem nagrał m.in. pięć albumów: Medeis (2003), T.E.L.I... (2005),HellWood (2009), Królestwo (2012) oraz Imperium (2013).
3 grudnia 2007 roku ukazała się pierwsza solowa płyta muzyka zatytułowana      ‘Jelonek ‘.


Michał Jelonek. BaRock

W czerwcu 2009 roku Jelonek został nagrodzony w plebiscycie Świętokrzyskie Nagrody Muzyczne Scyzoryki 2009 w kategorii Wykonawca Instrumentalista.  W 2010 roku nakładem firmy Złoty Melon ukazało się pierwsze wydawnictwo DVD Jelonka zatytułowane Przystanek Woodstock.Michał Jelonek to prawdziwy profesjonalista; po koncercie wyszedł do nas, do maluczkich, i fotkom i autografom nie było końca…Przyjaciele Baedekera z Jelonkiem:


Oficjalna strona Michała Jelonka:

fot. Monika Czechowicz