sobota, 7 maja 2016

MARIUSZ OLSZEWSKI - przestrzeń (nie) obecna // space (not) prezent - W GALERII PORTRETUuchwycić nieuchwytne
dostrzec niedostrzegalne
usłyszeć niesłyszalne
powiedzieć niewypowiedzialne

nieobecność, a jednocześnie obecność
przestrzeń niepostrzegana, ale odczuwana

widziana zanika powoli
moment, gwałtowny bodziec i znów widziana

kiedy widziana, postrzegana jako chaos,
nieuporządkowany jeszcze porządek zdarzeń doświadczanych i zapominanych
okazja na (ponowne) uporządkowanie albo nieodwracalne odesłanie w niepamięć


Uchwycić nieuchwytne – zadanie dla baedekera… Czy się udało, czy baedeker spróbował? I co dzieje się za drzwiami prowadzącymi do tego pokoju – nie zdradzę. Przestrzeń (nie) obecna..?


Wystawa otwarta do 27 maja 2016 roku.

MACIEJ ŁUCZAK
PRACOWNIA PORTRETU
Łódź / Księży Młyn / ul. Przędzalniana 55/6Wernisaż w Pracowni Portretu na Księżym Młynie i goście Mariusza Olszewskiego -  przestrzeń (nie) obecna. 


Mariusz Olszewski - autor, animator i gospodarz wystawy.

Pracownia Portretu Macieja Łuczaka powstała w październiku 2013 roku. Skupia się na prezentowaniu najnowszych zjawisk zachodzących w sztuce współczesnej, przybliżaniu łódzkiej publiczności sylwetek młodych twórców, jeszcze nie znanych szerzej, jednak prężnie rozwijających swoje działania artystyczne.
Galeria koncentruje się na bliskiej współpracy z zapraszanymi artystami, których pobyt w galerii zwykle ma charakter krótkiej rezydencji zakończonej prezentacją powstałych prac. 

PRACOWNIA PORTRETU: "Odczuwamy brak istnienia podobnej instytucji w naszym mieście, które cieszy się tradycją awangardy. Pragniemy wypełnić tę lukę".


Strona Galerii:


Siedzibą Galerii są dwa pomieszczenia zlokalizowane na Księżym Młynie, miejscu wyjątkowym, któremu artyści chcą przywrócić niezwykły charakter oraz zapewnić istotne znaczenie na mapie kulturalnej Łodzi.źródło:

Fot. Monika Czechowicz