niedziela, 29 września 2019

LIGHT MOVE FESTIVAL 2019Kolejna, dziewiąta już edycja Light Move Festival dobiegła końca.
LMF to niezwykłe wydarzenie artystyczne, które co roku dostarcza niezapomnianych wrażeń. Połączenie obrazu, dźwięku i ruchu sprawia, że Łódź przemienia się w ultranowoczesne miejsce na mapie Polski i Europy, a łódzkie kamienice, ulice i parki zyskują nowe barwy i stają się ekranem dla kolorowej gry świateł. Przez trzy wrześniowe wieczory (27-29) mieliśmy okazję podziwiać kilkadziesiąt wyjątkowych atrakcji, a Łódź znów stała się celem weekendowych podróży setek turystów. 

 

Łódzki festiwal jest jednym z największych tego typu kulturalnych wydarzeń w tej części Europy. 
To wielka marka, która przyciąga tysiące turystów do naszego miasta i przy pomocy światła pokazuje jak zmienia się Łódź. Festiwal co roku zaskakuje czymś nowym i za każdym razem czujemy się jakbyśmy oglądali to arcydzieło malowane światłem po raz pierwszy.

Light Move Festival jest największym festiwalem światła w Polsce i jednym z największych w Europie. To wyjątkowe wydarzenie, które integruje mieszkańców i uatrakcyjnia wspólne spędzanie czasu w mieście. Program LMF przewiduje wielkoformatowe projekcje audiowizualne, mappingi 3D, spektakularne iluminacje budynków skupiające ogromną liczbę widzów. Źródło:
Urząd Miasta Łodzi https://uml.lodz.plFot. Monika Czechowicz

Zobacz jeszcze w baedekerze: