sobota, 12 października 2013

LIGHT MOVE FESTIVAL: ... i stała się jasność!

 
Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła "Light. Move. Festival" to największa tego typu impreza w Polsce.
Zaletą łódzkiego festiwalu jest jego niezobowiązujący charakter. Nie trzeba specjalnie się do niego przygotowywać, stawiać na konkretną godzinę i rezerwować miejsca wiele tygodni wcześniej. Można od początku do końca obejrzeć wszystkie atrakcje, a można tez podpatrzeć te, które akurat znajdują się na rozrywkowo-imprezowej trasie: między pubem a kinem, restauracją a teatrem, pomiędzy klubami. 

Light. Movie. Festival pokazuje możliwości nowoczesnych technologii w służbie iluminacji architektonicznych, instalacji świetlnych, projekcji mapping 3D i wideo.


Artystyczne pokazy upiększają przez dni festiwalu nie tylko słynne XIX wieczne kamienice, lecz także park, który został rozświetlony milionami odbitych świateł, oraz zabytkowy rynek pełen iluminacji związanych z Rokiem Juliana Tuwima. Centralnym punktem jest plac Wolności przemieniony w amfiteatr przystosowany do oglądania świetlnych opowieści. Ofertę festiwalową uzupełniają koncerty, gry miejskie, happeningi, konferencja naukowa oraz flash mob (trzeba zabrać świecący przedmiot, np. telefon).
Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.


LIGHT. MOVE. FESTIVAL. Oświetlone kamienice przy Piotrkowskiej.
Mały fragment tego, co można zobaczyć: TUTAJ

Szczegóły na: www.lightmovefestival.pl
Tutaj także szczegółowy program festiwalu: 
LIGHT MOVE FESTIVAL. PROGRAM
fot. Monika Czechowicz

Zobacz jeszcze:
LIGHT MOVE FESTIVAL 2012

1 komentarz:

  1. Great Post & beguiling images! Light Move Festival is certainly one of the fascinating festivals in Poland. Luckily, I am traveling to Poland next week to 2019 Edition of the Light Festival. Looking for an express Visa provider to get a Visa to Poland from UK
    .

    OdpowiedzUsuń