wtorek, 11 czerwca 2013

REKLAMA ŁÓDZKIEGO MPO


Żaglowiec w podwórku odrapanej kamienicy, kolorowe motyle i śmieciarka w ogniu na szczycie wodospadu - przebijająca mur na wysokości pierwszego piętra - tak wyglądała reklama łódzkiego MPO. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania promowało w ten sposób usługę umieszczania reklam na swoich pojazdach. Reklama MPO pojawiła się na Facebooku. "Docieramy wszędzie" - zachęca MPO potencjalnych reklamodawców.


Miejska spółka MPO od kilku miesięcy prowadziła - za pomocą wielkoformatowych reklam na śmieciarkach - poważne kampanie społeczne: "Przyjaciół się nie wyrzuca" oraz "Nie marnuj żywności".

Pierwsza z akcji miała uwrażliwić łodzian na los bezpańskich zwierząt. Kampania realizowana jest wspólnie z Fundacją
Niechciane i Zapomniane - SOS dla zwierząt oraz Kliniką Weterynaryjną "Gdańska 81".
 

Kolejna, realizowana wspólnie z Bankiem Żywności - zachęcała do racjonalnego gospodarowania artykułami spożywczymi.

Szynka, chleb, kiełbasa, ryby ozdobiły jedną ze śmieciarek należących do łódzkiego MPO. Te zdjęcia nie trafiły tam jednak prosto ze sklepów, tylko z sortowni odpadów MPO. Wszystkie produkty wyrzucili łodzianie.
W niestandardowy sposób Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zachęcało do reklamowania się na swoich pojazdach  i… jak się okazuje przez pomyłkę.

- Ta grafika nigdy nie była i nie będzie oficjalną reklamą naszego przedsiębiorstwa - tłumaczy Przemysław Cyruliński z sekcji marketingu i komunikacji MPO Łódź. - Była wykonana jako grafika wewnętrzna bez sprecyzowanego zastosowania. Znalazła się przez chwilę na Facebooku jako obrazek do testu wielkości zdjęcia profilowego i właściwie natychmiast została wycofana. Bardzo proszę o nietraktowanie tego faktu jako zobowiązującego, firma nie zmienia wizerunku w eksponowanych oficjalnych materiałach…
A może szkoda, że nie jest to oficjalna reklama MPO?
 
źródło: Dziennik Łódzki
fotografie: Facebook/archiwum MPO