wtorek, 5 listopada 2013

Lodka - ta lalka ma promować Łódź

Lodka ma być modnym gadżetem z Łodzi.
fot: e-lodka.pl

Łódzka fundacja Re-Act stworzyła lalkę, która ma promować Łódź. Stworzona jest z surowców naturalnych i wszystkiego, co wiąże się z ideą upcyklingu. Lodka ma być taka jak współczesna Łódź - modna, elegancka, stylowa i pełna wdzięku.
- Wkład w powstanie lalki mają łódzcy projektanci i to właśnie ich Lodka ma promować - mówi Barbara Sokołowska-Urbańczyk z fundacji Re-Act.
Jak dodaje, Lodka wzięła się z patriotyzmu lokalnego i z "buntu przeciw wszechogarniającej chińskiej tandecie, która psuje gusty małych dzieci".
Lodka ma się stać, w założeniu twórców, modną pamiątką z miasta.
- Inicjatywa powstała bez współpracy z łódzkimi urzędnikami. Chcemy na własną rękę pomóc promować Łódź - wyjaśnia Sokołowoska-Urbańczyk.
Lalka wytwarzana jest tylko z surowców naturalnych. Twarz, ręce i nogi ma z porcelitu. W środku wypełniona jest surowcem odpadowym. Prototyp lalki przygotowała łódzka projektantka Monika Onoszko. Projektantka przygotowała też zestaw ubrań dla 40-centymetrowej lalki.
- Łódź jest piękna w swej brzydocie. To tutaj panuje dobry klimat dla artystów i projektantów, którzy mogą czuć się w Łodzi swobodniej niż gdziekolwiek indziej. Lodka ma pokazywać tę artystyczną stronę miasta - opowiadają twórcy.

Lodka - modna twarz miasta
fot: e-lodka.pl