piątek, 14 lutego 2014

MURAL NA BOCZNEJ ŚCIANIE GALERII ŁÓDZKIEJ (ULICA ORLA)


Autorem tego malowidła o imponujących rozmarach jest Krzysztof Syruć.
Artysta pracował trzy tygodnie nad największym muralem w ramach Galerii Urban Forms. Malowidło ma 68 metrów długości i 11 metrów szerokości - co daje prawie 750 metrów kwadratowych powierzchni.


Mural zaczyna się czymś, co przypomina geometryczne usterki, by przejść do organicznych, miękkich form geometrycznych, które potem rozpraszają się. Idealne przejście od form geometrycznych w prawdziwie abstrakcyjną malarską powierzchnię. Proembrion namalował imponujący mural!


Krzysztof Syruć to jeden z trzech najlepszych abstrakcjonistów wielkoformatowych w Polsce - mówi Michał Bieżyński z Fundacji Urban Forms, opiekun artystyczny projektu. Obraz został zrealizowany na bocznej elewacji Galerii Łódzkiej - od strony ulicy Orlej. To piąty mural, który powstał w ramach edycji festiwalu w roku 2013 - i 29-ty w całej Galerii Urban Forms. Krzysztof Syruć często pracuje pod pseudonimem Proembrion, w środowisku uchodzi za geniusza matematycznego. Nic więc dziwnego, że specjalizuje się w grafice parametrycznej i abstrakcyjnym street arcie.Krzysztof Syruć (rocznik 1984),  absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Twórca abstrakcyjnego graffiti/streetartu, grafiki parametrycznej, przestrzennych instalacji, rysunków. Interesuje się naturą i matematyką oraz koncepcjami wykorzystania technologii Augmented Reality.


Mural powstał w ramach festiwalu Urban Forms 2013.

fot. Monika Czechowicz