poniedziałek, 2 października 2017

Off Galeria 2.0. Meisal Lasiem.


Na ścianie kamienicy przy ulicy Żeligowskiego 58 powstał mural w ramach drugiej edycji Off Galerii, którą na zaproszenie Fundacji Urban Forms tworzą artyści z całego świata.


Off Galeria 2.0 na Starym Polesiu, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Społecznie Zaangażowani, to kontynuacja projektu zainicjowanego dwa lata temu.


Mural przy ulicy Żeligowskiego, który namalował łódzki artysta kryjący się za pseudonimem Meisal Lasiem, jest ostatnią realizacją tegorocznej edycji projektu.


Off Galeria 2.0
Żeligowskiego 58
Łódź, Polska
MEISAL461MEISAL461 aka MEISAL LASIEM – łódzki artysta urodzony w 1981, działający aktywnie od 1996 roku. 
Jeden z pierwszych artystów zajmujących się sztuką miejską/graffiti w Łodzi. Inicjator jednych z pierwszych graffiti jamów w Polsce. Autor pierwszego wielkoformatowego graffiti w Polsce o powierzchni 998 m2 mieszczącego się w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej. 


Praca, którą stworzył w 2001 roku jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych prac wielkoformatowych w Łodzi i w dość krótkim czasie stała się najbardziej charakterystycznym elementem artystycznym ulicy Piotrkowskiej. 


Artysta używa w swoich pracach bardzo dużej ilości barw, by jak najbardziej nasycić powierzchnie kolorem, choć zdarzają się także prace monochromatyczne.


W 2015 roku Meisal i Ovca NTK wzięli udział w projekcie OFF Galeria, tworząc przy ulicy Pogonowskiego 35 wspólne dzieło "Dyskusja o muralach", nawiązujące do płótna Jerzego Krawczyka "Myśli o działaniu, myśli o myśleniu" (czytaj TUTAJ).


Mural Off Galeria 2.0
Meisal Lasiem 2017
Żeligowskiego 56, Łódź

Źródła:

Przeczytaj jeszcze:

Fot. Monika Czechowicz