niedziela, 9 października 2016

LIGHT MOVE FESTIVAL 2016.Dobiega końca LIGHT MOVE FESTIVAL 2016.

Jak co roku festiwal światła odwiedzili tłumnie łodzianie i turyści.  

Pogoda nie sprzyjała, sporo spadło deszczu w ciągu tych trzech festiwalowych dni, ale tłumy chcące obejrzeć świetlne atrakcje były tak ogromne, że chyba nikogo deszcz nie zatrzymał w domu.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła/ LIGHT MOVE FESTIVAL to trzydniowe widowisko organizowane w przestrzeni miejskiej, które każdego dnia rozpoczyna się o godzinie 18.45, a kończy o północy. Zwiedzający mogą podziwiać między innymi iluminacje architektury, mappingi 2D/3D oraz instalacje świetlne.

LIGHT MOVE FESTIVAL  po raz kolejny odmienił oblicze łódzkiego śródmieścia. Ulica Piotrkowska, łódzkie parki i place rozbłysnęły magicznymi światłami, a centrum miasta przemieniło się w prawdziwą galerię sztuki. Po raz pierwszy Festiwal miał też temat przewodni, a był nim ONIRYZM – forma kreowania rzeczywistości na kształt snu, marzenia sennego, a niekiedy nawet… najstraszliwszego koszmaru.


Program festiwalu tutaj: http://lmf2016.lmf.com.pl/program/


Jeszcze kilka fotek, i…. do zobaczenia w przyszłym roku!

Fot. Monika Czechowicz


3 komentarze:

 1. z przyczyn organizacyjnych, towarzyskich, zdrowotnych, rodzinnych i meteorologicznych w bieżącym roku nie byłem(byliśmy), ale dzięki Baedekerowi Łódzkiemu mogę tam być wirtualnie. Dziękuję Ci z całego serca, że jesteś naszymi oczami i nie tylko... Dobrze, że jesteś!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miód na baederkowe serce :)) Miło mi Krzysztof, że w tym roku LIGHT MOVE FESTIVAL obejrzałeś mimo wszystko, choćby tutaj, z baedekerem. Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Nice Post. Visiting the Light Move Festival of Poland has been my dream. I am finally traveling to Poland next week with some of my friends to attend the 2019 Edition of this captivating light festival. Looking for an express online service to apply for Poland Visa. Hoping having a great time.

  OdpowiedzUsuń