niedziela, 1 lipca 2012

Łódź: zagraj z Urbaniakiem! Ruszają Urbanator Days


2 i 3 lipca po raz szósty odbędą się Urbanator Days - przedsięwzięcie światowej sławy jazzmana Michała Urbaniaka. To dwudniowe warsztaty, koncert i jam session w Klubie Wytwórnia w Łodzi.
Michał Urbaniak. Foto: materiały promocyjne Urbanator Days.

Projekt Urbanator Days jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Michał Urbaniak zaprasza młodych, utalentowanych muzycznie ludzi, którzy chcą spróbować swoich sił na scenie z najlepszymi muzykami z całego świata. Spotkania poprowadzą muzycy z kręgu Urbanatora, słynnego, międzynarodowego przedsięwzięcia Michała Urbaniaka, w którego skład wchodzą gwiazdorskie indywidualności muzyczne, m.in. FemiTemowo, Otto Williams, Troy Miller, Al Mac Dowell, Helmut Kegerer, Wojtek Karolak czy Marcin Pospieszalski.
Organizatorzy imprezy przekonują , że Urbanator Days to unikalne w skali światowej wydarzenie edukacyjne, przekazujące możliwości i wiedzę, których nie daje żaden kurs, uczelnia lub szkoła. To propozycja dla amatorów, studentów, uczniów szkół muzycznych, a także wszystkich utalentowanych ludzi, niezależnie od wykształcenia i stopnia zaawansowania muzycznego, którzy chcą grać, śpiewać lub rapować. Uczestnicy mają możliwość kontaktowania się także poprzez platformę internetową.
Podczas pierwszego dnia warsztatów muzycy zaprezentują różne style muzyczne i techniki wykonawcze – od jazzu nowoorleańskiego, soulu, rapu, fusion, bluesa aż po hip-hop. Drugiego dnia – podczas UrbJam – uczestnicy warsztatów będą mogli wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę; będą przygotowywać się wraz z gwiazdami Urbanatora i wystąpią razem na wieczornym jam session.
Najzdolniejsi uczestnicy warsztatów w Łodzi otrzymają nagrody finansowe. Niewykluczone, że zostaną również zaproszeni do realizacji projektów z Michałem Urbaniakiem.

(Polskie Radio.pl /Joanna Sławińska)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza