poniedziałek, 28 maja 2012

"MIESZANE ODCZUCIA" - wystawa malarstwa Sylwii Stankiewicz


"MIESZANE ODCZUCIA"
malarstwo Sylwii Stankiewicz
wernisaż 1 czerwca 2012 roku godz. 18
wystawa czynna do 27 czerwca 2012 r

Sylwia Stankiewicz pochodzi z Jarosławia. W 1991 ukończyła Liceum Plastyczne w Jarosławiu, UMCS w Lublinie na wydziale Pedagogiki i Psychologii, kierunek Animacja kultury o specjalności Taniec. Studia Podyplomowe z rachunkowości w WSZiP w Tarnowie . Uczestniczka ogólnopolskich warsztatów malarskich dla osób niesłyszących „Malarstwo w terapii”. Dorobek artystyczny prezentowała na kilku wystawach zbiorowych. Laureatka Grand Prix warsztatu malarskiego organizowanego przez PZG/Łódź w 2009 roku w Cisnej. Prace malarskie Stankiewicz publikowane były w wielu wydawnictwach m.in. katalogu malarskim „Jasno Niebieskie Okna”.
Mieszane odczucia” jest pierwszą indywidualną wystawą artystki.

„Od najmłodszych lat zaczęłam, jak każde dziecko, od malowania fresko-zdrapek na ścianach. Lubiłam malować na papierze, materiale, piasku, rzeźby w drewnie i do dziś wciąż eksperymentuję.”

W obrazach artystki odnajdziemy: znaki, plamy, postacie, uczucia, marzenia senne, materia i wszystko, co w życiu przeżywamy. Fascynuję się sztuką eksperymentalną. Malując nigdy nie wie, co będzie na obrazie. Widzi białe płótno i raptem w przestrzeni podobrazia dzieją kosmiczne dramaty, bierze w nich udział materia w stanie wrzenia i katastrofy, jest to abstrakcja, kształty pochodzące z przypadku. Pojawiają się formy zbliżone do kontynentów, obrazy pełne ruchu, wibracji, sprzeczności. Łączenie barw krańcowo przeciwstawnych. „Wciąż szukam głębi, złotego polotu – skłębiam go i zapalam, rozmywam i destyluję. Powstaje zjawisko zorzy polarnej albo złoty kosmos. Kreska zmienia się w plamę, a ta koncentrując – skupia do linii. W obrazach poszukuję drugiego dna – zapowiedzi tajemnicy….”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz