sobota, 4 sierpnia 2012

ŚLADAMI ŁÓDZKICH FOTOGRAFÓW

Alternatywą dla oklepanych i niemal wszystkim znanych tras po fabrycznej Łodzi będzie sobotnia (4 sierpnia) wycieczka śladami słynnych łódzkich fotografów. Zbiórka - o godz. 15 na placu Wolności.

Jest to pierwszy z cyklu spacerów "Łódź od drugiego wejrzenia", na które zapraszają Urząd Miasta Łodzi i Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju "Regio". W każdy weekend, przez osiem kolejnych tygodni łodzianie będą chodzić po mieście nietypowymi trasami. Tematyka spacerów wiąże się z historią Łodzi i dawnym życiem jej mieszkańców. Uczestnicy zwiedzą wspólnie centrum miasta i jego obrzeża, m.in. Helenówek.

Sobotnią wycieczkę "Z wizytą u starego fotografa" poprowadzi Joanna Orzechowska, autorka przewodnika "Podwórka ulicy Piotrkowskiej". Będzie można poznać historie słynnych łódzkich fotografów oraz nietypowe sposoby promocji dawnych zakładów fotograficznych.
Na łodzian czekają również dwie wycieczki inscenizowane, podczas których na ulicach miasta zostaną odegrane sceny historyczne. Wystąpią aktorzy, akrobaci, muzycy i wielu innych gości. Spacerowiczów będą oprowadzać: Maciej Kronenberg, autor "Przewodnika po filmowej Łodzi", Alina Jabłońska, członkini Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, Beata Arabska, przewodniczka, zajmująca się teatralną częścią wycieczek oraz Tomasz Bużałek, pasjonat tramwajów i członek stowarzyszenia ITP Łódź.
Gazeta "Goniec Łódzki", rok 1904.
(fot. ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza