wtorek, 19 lutego 2013

Festiwal Kina Hiszpańskiego w Łodzi.


Na fanów kina hiszpańskiego czeka prawdziwa uczta. Festiwal potrwa od 13 do 19 marca w kinie Charlie.
- Najważniejszą sekcją przeglądu – jak co roku – będzie Nowe Kino Hiszpańskie, w ramach której zaprezentowane zostaną najciekawsze hiszpańskie tytuły z ostatnich 2-3 lat, w większości nie pokazywane wcześniej w Polsce - informują organizatorzy.
Na festiwalu zobaczymy m.in. najnowszy film Alberta Rodrigueza "Grupo 7", który opowiada o specjalnej jednostce policji mającej „oczyścić” z przestępców przygotowującą się do Expo’92 Sevillę czy "Carmina o revienta" Paco Leona, film opowiadający absurdalna komedia o 58-letniej Carminie, która po kilkakrotnym obrabowaniu jej sklepu opracowuje przebiegły plan, jak odzyskać stracone pieniądze.

"Carmina o Revienta", reżyseria Paco Léon, 2012

58-letnia Carmina prowadzi w Sewilli sklep z artykułami iberyjskimi. Po kilku włamaniach i negatywnych orzeczeniach ubezpieczyciela organizuje przekręt na miarę sprzedawanych przez nią szynek, aby odzyskać stracone pieniądze. Absurdalna komedia o kobiecie, której nikt się nie oprze, jej życiu, pracy, cudach oraz… kozie.
 
"A puerta fria", reżyseria Xavi Puebla, 2012

Świeżo rozwiedziony, nadużywający alkoholu i papierosów Salva jest sprzedawcą sprzętu telewizyjnego w starym stylu, którego czas się kończy – nadchodzą młode, bezwzględne wilki, które chcą wygryźć go z branży. Podczas weekendowych targów – aby odzyskać reputację w oczach swojego szefa – Salva usiłuje ubić interes z wielkim amerykańskim dystrybutorem, od którego zależy jego „być czy nie być”. Wciągające, głębokie studium moralnego upadku.
"Seis puntos sobre Emma", reżyseria Roberto Pérez Toledo, 2011

Emma jest piękna, wygadana, dobrze ubrana i zmienia facetów jak rękawiczki. Jest też niewidoma, ale robi wszystko by nie uważano jej za kalekę i zdeterminowana, by zajść w ciążę. Kiedy trafi na nowego terapeutę w swych zamierzeniach posunie się o krok za daleko.

Autor: mat.pras.

źródło:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza