niedziela, 9 października 2016

LIGHT MOVE FESTIVAL 2016.Dobiega końca LIGHT MOVE FESTIVAL 2016.

Jak co roku festiwal światła odwiedzili tłumnie łodzianie i turyści.  

Pogoda nie sprzyjała, sporo spadło deszczu w ciągu tych trzech festiwalowych dni, ale tłumy chcące obejrzeć świetlne atrakcje były tak ogromne, że chyba nikogo deszcz nie zatrzymał w domu.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła/ LIGHT MOVE FESTIVAL to trzydniowe widowisko organizowane w przestrzeni miejskiej, które każdego dnia rozpoczyna się o godzinie 18.45, a kończy o północy. Zwiedzający mogą podziwiać między innymi iluminacje architektury, mappingi 2D/3D oraz instalacje świetlne.

LIGHT MOVE FESTIVAL  po raz kolejny odmienił oblicze łódzkiego śródmieścia. Ulica Piotrkowska, łódzkie parki i place rozbłysnęły magicznymi światłami, a centrum miasta przemieniło się w prawdziwą galerię sztuki. Po raz pierwszy Festiwal miał też temat przewodni, a był nim ONIRYZM – forma kreowania rzeczywistości na kształt snu, marzenia sennego, a niekiedy nawet… najstraszliwszego koszmaru.


Program festiwalu tutaj: http://lmf2016.lmf.com.pl/program/


Jeszcze kilka fotek, i…. do zobaczenia w przyszłym roku!

Fot. Monika Czechowicz


2 komentarze:

  1. z przyczyn organizacyjnych, towarzyskich, zdrowotnych, rodzinnych i meteorologicznych w bieżącym roku nie byłem(byliśmy), ale dzięki Baedekerowi Łódzkiemu mogę tam być wirtualnie. Dziękuję Ci z całego serca, że jesteś naszymi oczami i nie tylko... Dobrze, że jesteś!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Miód na baederkowe serce :)) Miło mi Krzysztof, że w tym roku LIGHT MOVE FESTIVAL obejrzałeś mimo wszystko, choćby tutaj, z baedekerem. Pozdrawiam!

      Usuń